Regl Sancıları

Regl, aylık döngüler halinde gerçekleşen vajinal kanamadır. Döllenmenin olmaması durumunda kalınlaşan doku, kanama yoluyla vücut dışına atılır. Regl, düzenli olarak 21-35 günlük periyotlarla gerçekleşir. Regl, 3-7 günlük doğal bir süreçtir. Regl sancılarına iyi gelecek çözümleri bu sayfada bulabileceksiniz.

Regl sancısı neden olur?

Regl sancıları rahim içi duvarın kasılmasına bağlı olarak oluşmaktadır. Rahimdeki kanın atılması için rahim düzenli olarak kasılır. Bu kasılmalar esnasında rahme giden kan ve oksijen azalır ve böylece ağrı hissedilir.

Regl sancısına ne iyi gelir?

Ilık suyla duş almak ya da ılık su ile doldurulmuş küvette zaman geçirmek regl sancılarınızı dindirebilir.Temiz havada 15-20 dakika yürüyüş regl sancılarınızın hafiflemesine yardımcı olur.Regl döneminden birkaç gün önce karın bölgesine yapılan masajlar kan akışını hızlandırarak regl dönemini rahat geçirmenize yardımcı olur.Ağrılı bölgenin sıcakla temas ettirilmesi ağrının dinmesine yardımcı olur. Sıcak su torbası ya da regl ağrıları için geliştirilen ısıtıcı flaster bant kullanımı ağrılarınızın dindirilmesine yardımcı olur.
Image link