Getwell'den Koruncuklara Anlamlı Destek

İyiliği Keşfet mottosuyla yola çıkan Getwell, geliştirdiği İyilik Yara Bandı projesiyle Koruncuklara destek oluyor.

Getwell, Koruncuk Vakfı ile geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın hayatlarına dokunmak için önemli bir iş birliğine imza attı. Getwell iş birliği kapsamında, Koruncukların hayal güçlerinin yansıması çizimlerin yer aldığı İyilik Yara Bantları’nı tasarladı. İyilik Yara Bantları’nın satışından elde edilecek gelir ise Koruncukların ihtiyaçları için kullanılacak.

Koruncukların hayatlarına dokunmak için geliştirilen Getwell İyilik Yara Bantları Türkiye genelindeki tüm Migros’larda satışta.

Koruncuk Vakfı Hakkında: 1979 yılında kurulan Koruncuk Vakfı; geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altındaki çocukları, kendilerini ifade edebilen, haklarının bilincinde bireyler olarak toplum içinde yer almaları konusunda güçlendiriyor. Koruncuk Vakfı, çocuğun yüksek yararını esas alan çalışmaları ile ihtiyaç sahibi çocuklara ortaokuldan üniversiteye kadar Koruncukköyler’de ücretsiz barınma ve bakım hizmeti veriyor. Sanat, kültürel ve sportif faaliyetler yoluyla kültürel yoksunluk içinde bulunan çocukların sosyo-kültürel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Vakıf çatısı altında büyüyen 18 yaşını doldurmuş gençlere ise değişen kapsam ve seviyelerde psiko-sosyal ve ekonomik destekler sunuyor. Psiko-sosyal gelişimlerine sağladığı olumlu etkiler nedeniyle, çocukları aileleri ile birlikte güçlendirmeyi ilke edinen Vakıf, bu amaçla aile odaklı çalışmalar yürütüyor. Vakıf ayrıca, sosyal hizmet model ve çalışmaların ulusal düzeyde yaygınlaştırılmasına, bu yolla çocuk hakları konusunda toplum farkındalığının artırılmasına yönelik çalışmalar yapıyor. Yirmiden fazla STK’yı bir araya getirerek kurduğu Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu ile çocuk haklarının korunması ve bu haklara erişimdeki risklerin azaltılması için çalışıyor.