Yüz Yogasının Bilinen 5 Faydası

Yüz Yogasının Bilinen 5 Faydası

Yüz Yogasının Bilinen 5 Faydası

Yoga, son yıllarda hayatımızda yer edinmeye başlarken, yoga çeşitlerini de gün geçtikçe daha yakından tanımaya başlıyoruz. Klasik yoganın dışında pek çok yoga çeşidinin ilgi gördüğünü ve yüz yogasının da bunlardan biri olduğunu biliyor muydunuz? İşte yüz yogasının bilinen 5 faydası:

1. Genç Kalmanın Sırrını Keşfedin

Nasıl ki vücut kaslarımızı güçlendirmek ve diri tutmak için spor yaparız, yüz yogasını da yüz kaslarımızın güçlenmesi için uygulayabiliriz. Genç ve sağlıklı bir vücudun yapı taşlarından olan spor, vücut kaslarımızı çalıştırırken yüz yogası da yüz kaslarımızı çalıştırır. Düzenli uygulandığında yüz yogası cildin daha diri ve genç görünmesine yardımcı olur.

2. Bakım Kremlerinizin Etkisini Arttırın

Yaşlanma karşıtı krem üreticilerinin yüz yogasını şiddetle tavsiye ettiğini biliyor muydunuz? Kullandığınız nemlendirici, yaşlanma karşıtı, göz veya dudak kremlerinizin etkisini arttırmak için yüz yogasından faydalanabilirsiniz. Yüz yogası hareketleri ile kremlerinizi uygulayabilir, kremlerinizin cildinizde bırakacağı olumlu etkileri yüz yogası hareketleri ile destekleyebilirsiniz.

3. Estetik Müdahalelerle Vedalaşın

Daha genç ve sağlıklı bir yüz için yapılan estetik müdahaleler, her zaman beklediğiniz kadar doğal durmayabilir. Botox, gerdirme veya dolgu gibi uygulamalar sıklıkla tercih edilse de, maalesef geçici bir çözüm sunabiliyorlar. Özellikle botox uygulamalarının düzenli olarak yenilenmesi gerekiyor. Ancak yüz yogası tüm bu estetik müdahalelerden farklı olarak, düzenli uygulandığında kalıcı bir güzellik vadediyor. Üstelik tamamen ücretsiz olduğundan estetik uygulamalara ayrılacak bütçe de cepte kalıyor☺

4. Boyun Bölgeniz İçin Aradığınız Çözümle Tanışın

Yüz bölgesi için onlarca yaşlanma karşıtı ürün veya uygulama bulunurken boyun bölgesinde oluşan sarkmalar için maalesef bu kadar kolay çözüm bulamayız. Hem boyun bölgemizdeki derimizin yüzümüze göre daha ince ve sarkmaya müsait olması, hem de boyun bölgesine özel ürünlerin sayıca daha az olması nedeniyle boyun bölgesindeki sarkmalara bir çözüm bulmak zorlaşır. Ancak yüz yogasının boyun kaslarını güçlendirebilecek harika uygulamalarının olduğunu biliyor muydunuz? İsmi yüz yogası olsa da, boyun bölgeniz için harika egzersizler öneren bu mucizevi rutin ile bir an evvel tanışın☺ Oldukça verimli sonuçlar elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

5. Günlük Rutinlerinizi Zenginleştirin

Bakım rutinlerinizi düzenli olarak uygulamakta zorlanıyorsunuz, değil mi? Genellikle büyük bir hevesle aldığımız bakım kremlerimizi birkaç gün düzenli olarak kullanır, daha sonra motivasyonumuzu kaybederiz. Oysa yoga, özünde huzur vaad eden bir rutin olduğundan yüz yogasını uygularken bir yandan bize kendimizi iyi hissettirir. Günlük rutinlerimizin uygulanmasına destek olur ve bizi motive eder. Sadece bu özelliği ile dahi güne yüz yogası ile başlamak, günümüzü daha verimli kılabilir.

Önerilen İçerikler